DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

 

Dnia 01.06.2017 r w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 panowała wesoła atmosfera. Po śniadaniu cała gromada przedszkolna pod czujnym okiem swoich, kochanych pań zebrała się przed budynkiem przedszkolnym. Twarze dzieci promieniowały radością. Kolorowe balony w rękach dzieci tworzyły magię wiosennych kwiatów. Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Przedszkola Ewa Bugała, która złożyła dzieciom życzenia i zaprosiła jednocześnie do zabaw pełnych atrakcji.

     Barwny korowód szedł ulicami miasta prowadzony przez animatorów i dwie duże maskotki Olafa                     i Minionka. Rozśpiewanym dzieciom przygrywał wiatr. Po przybyciu do przedszkola nastąpił dalszy ciąg zabaw. Pogoda sprzyjała, promyki słońca oświetlały plac przedszkola. Dzieci pod opieką swoich pań i animatorek bawiły się, tańczyły a Olaf i Minionek uświetnili zabawę. Przedszkolaki wcielały się w „Kaczuszki”, jak też ćwiczyły swoje ciała w piosence „Wyginam śmiało ciało ”. Były liczne konkursy takie, jak przechodzenie dzieci pod liną, skoki w workach, przeciąganie liny…Dużą atrakcją cieszyło się puszczanie dużych baniek mydlanych, oraz malowanie twarzy. Każde dziecko otrzymało balonik w postaci zwierzątka.

     Impreza się udała, dzieci zadowolone, pełne wrażeń i dobrego humoru wróciły na smaczny obiad. Pani Dyrektor z okazji Dnia Dziecka podarowała każdemu dziecku piękną książkę i balona. Ponadto dzieci zostały zaproszone na teatrzyk p.t. „ To już lato, co ty na to? ”.

     Uroczystość przebiegła w spokoju, dzieci z niecierpliwością czekają na następną tak wspaniałą imprezę.