Jasełka w Bajkowym Statku

Jasełka w Bajkowym Statku

 

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami .W dobrym przeżyciu tego święta pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka.

W dniach 18-20 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez grupy: VI ( pingwinki) , VII ( pieski), VIII ( motylki) , IX ( kotki), X ( foczki), z pomocą ich wychowawczyń.

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki ku uciesze swoich rodziców , w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Po przedstawieniu Pani dyrektor Ewa Bratos złożyła wszystkim zaproszonym gościom rodzicom, dzieciom oraz pracownikom przedszkola życzenia .

Świątecznym zwyczajem, dzieci łamały się opłatkiem z rodzicami. Wszyscy poczuli magię świąt.

film nr 1

film nr 2

film nr 3

film nr 4

film nr 5

film nr 6