Bezpieczne zabawy na lodzie

Bezpieczne zabawy na lodzie

Dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków w dniu 06. 03. 2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawicieli Komisariatu Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce. Zaproszeni goście przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpieczne zabawy na lodzie”. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Dzieci otrzymały wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie. Pani policjantka przypomniała o noszeniu odblasków. Funkcjonariusze bardzo dokładnie wyjaśnili dzieciom jak należy bezpiecznie bawić się podczas zimy, co wolno robić, a czego nie. Szczególnie cenne uwagi dotyczyły sposobu ratowania kogoś, kto tonie. Strażacy zaprezentowali specjalną kamizelkę, którą zakładają, gdy idą ratować tonącego.

Spotkanie minęło w ciepłej i przyjaznej atmosferze, a informacje i udzielone przestrogi dotyczące bezpieczeństwa, na pewno pozwolą, zarówno tym małym  jak i dużym,  uniknąć następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dziękujmy strażakom i policjantom za pouczające spotkanie.