Gdy Czerwone Światło – Stój!

W piątek 21 września 2018 roku do przedszkola z wizytą przybyła policjantka, mł. asp. Pani Aneta Ścisłowska z Komisariatu Policji w Warce.

Pani policjantka spotkała się z przedszkolakami gr. IV ,,Muchomorki’’ by wspólnie z dziećmi poznać zasady ruchu drogowego. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa w przedszkolu, ogrodzie przedszkolnym oraz jako uczestnicy ruchu drogowego.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego co mówi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadała o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny – czy zachowały się dobrze, czy też niewłaściwie. Dzieci miały również zaprezentowane elementy odblaskowe z jakim powinni poruszać się po zmroku.

Przedszkolaki poznały elementy wyposażenia umundurowania policjanta. Obejrzały kajdanki, czapkę tarczę do zatrzymywania pojazdów oraz latarkę. Nie brakowała chętnych, którzy z uśmiechem na twarzy przymierzali elementy stroju.

Dzieci podziękowały pani policjantce za dobre rady, i wręczyły upominek. Uzyskana wiedza na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.