Regionalny Przegląd Folklorystyczny ,,Na Mazowiecką Nutę”

 Regionalny Przegląd Folklorystyczny ,,Na Mazowiecką Nutę”

W piękne, słoneczne niedzielne popołudnie 30 września 2018 r. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w IV  Regionalnym Przeglądzie Folklorystycznym „Na Mazowiecką Nutę”,, którego organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowej Wsi oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej „Animator”.

Występowały duety i zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne. Prezentowany repertuar piosenek ludowych był zadziwiająco różnorodny, a interpretacja utworów regionalnych i muzykalność wykonawców wzbudzała zachwyt publiczności i jury.

Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały wysoki poziom umiejętności wokalnych.

Pola, Ignaś, Mikołaj, Natalka i Zosia zaśpiewali piosenkę „Koło mego ogródeczka”; natomiast Gabrysia, Marysia, Dorotka, Nikola, Liliana, Kasia, Natalka i Iza piosenkę „Czerwone jagody”.

Jury doceniło umiejętności wokalne, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny i przyznało                         I miejsce naszym przedszkolakom za wykonanie utworu „Koło mego ogródeczka”                                                     i II miejsce za zaśpiewanie utworu „Czerwone jagody”.

Podczas występów mogliśmy podziwiać przepiękne stroje ludowe naszych przedszkolaków.

Widownia nagrodziła dzieci gromkimi brawami, a przedstawiciele jury wręczyli statuetkę „Jabłuszko” oraz pamiątkowe dyplomy.