Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 26 października 2018 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci i rodziców z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Warce. Właśnie tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – „Pasowanie na przedszkolaka”.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej,  w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i taniec. Odświętny strój i piękne birety,   a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Pierwszy występ dzieci przed tak dużą publicznością był dla nich wielkim przeżyciem. Dzieci wykazały się odwagą, pokonując stres. Zachwyceni rodzice gromkimi brawami nagradzali swoje pociechy za odwagę i występy na scenie. Następnie odbyło się ślubowanie rodziców i dzieci.

Kulminacyjny punkt programu nastąpił w momencie pasowania na przedszkolaka, podczas którego pani Dyrektor Ewa Bratos spełniła ważną rolę, przyjmując zebrane dzieci do grona przedszkolaków. Uczyniła to w sposób symboliczny, dotykając ramienia każdego malucha „zaczarowanym ołówkiem”. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało piękny dyplom oraz słodki rożek obfitości. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w  naszym przedszkolu.