Akademia z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Przedszkolu Samorządowym Nr 1w Warce

Akademia z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Warce

W  dniu 16.11.2018 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Warce odbyła się Akademia Niepodległościowa. W imieniu Władz Miasta i Gminy Warka – Inspektor ds. Oświaty Pani Małgorzata Iskra , przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych prezes honorowy Kazimierz Cegliński , zastępca prezesa Pan Zygmunt Chrzanowski , Radny Warki , harcmistrz Pan Jerzy Kołodziejski wspólnie z naszą przedszkolną społecznością czcili tak ważne wydarzenie jakim jest 100 – tna rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski , ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny . Dumnie odśpiewały też hymn Polski ,, Mazurek Dąbrowskiego ” . Występ przedszkolaków , ich przygotowanie , zaangażowanie , postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego , jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju . Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu  i mamy nadzieję , że zapadnie on w pamięci naszych ,,Małych Polaków”.